Viešūra kalns - visa atpūta vienuviet...

 

Sveicināti! Saistībā ar šī brīža Covid-19 situāciju valstī, viesu nams, Viešūra kalns, distanču trase un slidotava nebūs pieejami šajā 2020/2021 gada ziemas sezonā!

Kalna darba laiki:

Pirmdien -    Slēgts
Otrdien -      Slēgts
Trešdien -    Slēgts
Ceturtdien - Slēgts
Piektdien -   Slēgts
Sestdien -    Slēgts
Svētdien -    Slēgts

Brauciet pie mums un izbaudiet - izcilu slēpošanas kalnu, slidotavu, mežaino distances trasi, bet kad nogursiet, varēsiet iestiprināties kafejnīcā. Makšķerniekus priecēs Viešūra ezers, bet mazos un lielos - zirgu izjādes gan jāšus, gan kamanās. Ja nepaspēsiet izbaudīt visu, ko piedāvājam, varat palikt pa nakti mūsu mājīgajā viesu namā "Abrienas" un turpināt izklaidi arī nākamajā dienā.


Pie mums varat braukt, lai meditētu vienatnē vai izbaudīt romantiku divatā, pavadīt pašas jautrākās ģimenes brīvdienas, gan arī izklaidēties un atpūsties draugu lokā!


Atpūtas komplekss Viešūra kalns atrodas vietā, par kuru var teikt – pie kājām ir visa Latvija! Tikai pie mums Jūs varēsiet izbaudīt mežonīgas dabas, mūsdienīgu atpūtas iespēju un pieredzējušā kolektīva uzmanību. Pie mums viss ir harmonijā, tāpēc Jūs izbaudīsiet ikkatru brīdi, ko pavadīsiet pie mums. Un jā – pilnīgi blakus – mazāk kā viena kilometra attālumā atrodas arī augstākā Latvijas virsotne – Gaiziņa kalns, bet starp Viešūra un Gaiziņa kalniem pa vidu ir iegūlis Viešūra ezers, kuru, kā vēsta sena Latvijas teika – nebūtu iespējams aizbērt pat norokot visu Gaiziņkalnu...


Viešūrs (Kaķītis) ir desmitais dziļākais Latvijas ezers un pats dziļākais, kas pacelts tik augstu pie debesīm. Tikai dažus gadsimtus jaunāks par Latvijas vecāko kalnu Gaiziņu, kuram zinīgi ļaudis lēš 16 gadu tūkstošus. Tas ir vienīgais ezers, kam pašam zem ūdens ir kalni, augstienes, gravas un brīnumaini avoti. Dažu zemūdens kalnu virsotnes ir tuvu ezera līmenim, bet dažu - tikai trīs četru metru dziļumā.


Jau pagājušā gadsimtā ir izveidota ezera dobes karte ar 33 kalniem un četrām augstienēm. Viešūra ezers ir visnoslēpumainākais un zinātniski mazāk pētītais ezers. Viešūrs un tā apkārtne bagāta teikām. Stāsta, ka līdzās cilvēkiem še ņēmies arī Velns. Par viņa pēdām liecina četri akmeņi – divi ezera krastmalā, otri divi tālāk. Vienā no tiem Pērkons Velnu ar zibeni ieslēdzis iekšā. Tagad to sauc par Velna Zārku, jo gluži pēc zārka arī izskatās. Turpat ir arī Velnupīte un Velna grāvis.